Τρίτη 23.07.2024 ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ

Οι… 301 υποψήφιοι του της “Επανεκκίνησης” του Νίκου Σακκά

01.09.2023

Ο νικηφόρος συνδυασμός “Επανεκκίνηση” v.3συνεχίζει την πορεία του καταθέτοντας πλήρες και ολοκληρωμένο ψηφοδέλτιο στον Δήμο Τρικκαίων για τις εκλογές της 8ης Οκτωβρίου 2023. Με 301 υποψήφιους/ες στα Τρίκαλα και τα χωριά, η νέα εποχή δρομολογείται με βάση το έργο που επί 9 χρόνια συντελείται στον Δήμο Τρικκαίων.
Η κατάρτιση του συνδυασμού έγινε με βάση την ίδια την κοινωνία, τους στόχους για τα Τρίκαλα της επόμενης ημέρας, την αναλογική και σε βάθος εκπροσώπηση επαγγελματικών και κοινωνικών ομάδων.
Η “Επανεκκίνηση” στον Δήμο μας, στην πόλη και τα χωριά, στην καθημερινότητα και στην προοπτική, είναι τα στοιχεία που συνυπολογίζουν οι πολίτες, δίνοντας ισχυρή εντολή στην ομάδα που ξέρει να πρωτοπορεί.

 

Μερικά στοιχεία για το ψηφοδέλτιο νίκης:

ΑΝΑΝΕΩΣΗ

Εφτασε στο 67%. Νέα, φρέσκα και με δυναμισμό πρόσωπα, συνδυάζουν την εμπειρία με τον ενθουσιασμό, τη γνώση με την πρακτικότητα.
ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ
Το 40% των υποψηφίων της «Επανεκκίνησης» είναι άνθρωποι της αγοράς και της εργασίας. Ιδιωτικοί υπάλληλοι, ελεύθεροι επαγγελματίες, αυτοαπασχολούμενοι  και άνθρωποι του επιχειρείν αποτελούν ένα εξαιρετικά “ζωντανό” τμήμα της κοινωνίας μας.
ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ – ΝΕΕΣ ΙΔΕΕΣ

– Το 1/3 του συνδυασμού δεν ξεπερνά την ηλικία των 40 ετών.Είναι όσοι και όσες φέρουν καινοτόμες ιδέες και λύσεις, μπαίνουν μπροστά για τους κατοίκους της πόλης και των χωριών μας.

Ο Νίκος Σακκάς και οι 301 υποψήφιοι/ες
– προτάσσουν τη συνεργασία
– ενισχύουν την καινοτομία
– προωθούν την αμεσότητα
– αξιοποιούν την εμπειρία
– ενώνουν την κοινωνία
για τα Τρίκαλα και τα χωριά στα καλύτερά τους!

 

Αναλυτικά τα 301 ονόματα. Όλοι οι υποψήφιοι και υποψήφιες.

 

ΣΑΚΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ

 Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι

              

Δημοτική Ενότητα Εστιαιώτιδας

Λεβέντη-Καρά Ευθυμία (Έφη) του Αλέξανδρου

Μπαντή Δήμητρα του Βασιλείου

Δημοτική Ενότητα Καλλιδένδρου

Πούλιου Ελένη του Αποστόλου

Χαρίσης Γεώργιος του Αθανασίου

Δημοτική Ενότητα Κόζιακα

ΑργυρίουΚωνσταντίνος του Νικολάου

Βαΐου Κωνσταντίνος του Σωτηρίου

Δημοτική Ενότητα Μεγάλων Καλυβίων

Γερογιάννη Βασιλική τουΚωνσταντίνου

Κρανιάς Βασίλειος του Κωνσταντίνου

Δημοτική Ενότητα Παληοκάστρου

Ζάρρα Αικατερίνη του Σωτηρίου

Παππάς Απόστολος του Βασιλείου

Δημοτική Ενότητα Παραληθαίων

Δημουλά Αυγούστα του Χρήστου

Παπαναστασίου Ζωή του Θεόφιλου

Δημοτική Ενότητα Τρικκαίων

Αλεστά Σοφία του Δημητρίου

Αναστασίου Βάϊος (Άκης) του Γεωργίου

Ανθόπουλος Λεωνίδας του Γεωργίου

Αργυρίου-Γούσιου Γεωργία (Γωγώ) του Βασιλείου

Γεωργάκη Μαρία του Ευαγγέλου

Γιαννούλη Φεβρωνία (Φρύνη)του Αχιλλέα

Γκατζιώνα Κωνσταντίνα του Βαΐου

Γκοβίνα Ελένη (Έλενα) του Αποστόλου

Γκοβίνα-Δερπανοπούλου Γεωργία του Σπυρίδωνος

Ζαϊράκης Δημήτριος του Ηλία

Ζαραμπούκας Χρήστος του Κωνσταντίνου

Ζιώγας Γεώργιος του Κωνσταντίνου

Ιακωβάκη Παρασκευή (Παρί) του Αθανασίου

Κάκιας Γρηγόριος του Ηλία

Καρακίτσιου-Καραμήτρου Θεοδωρούλα (Ρούλα) του Κωνσταντίνου

Καραμαγκιόλας Ηλίας του Χρήστου

Καραμέτου-Στοφόρου Μαρίνα του Βασιλείου

Καρατώλος Γεώργιος του Χαραλάμπους

Καταβούτας Γεώργιος-Κωνσταντίνος του Αθανασίου

Κλαπανάρας Νικηφόρος του Δημητρίου

Κοτρώνη-Μπαλοδήμου Γεωργία του Χρυσόστομου

Κουβεντάρα Αικατερίνη (Κατερίνα) του Αποστόλου

Κωνσταντάκου Ελένη του Βασιλείου

Κωτούλας Ιωάννης του Βασιλείου

Λάππας Μιχαήλ του Ιωάννη

Λιούλιος Παντελής του Αθανασίου

Μερτσιώτης Θωμάς (Τομ) του Γεωργίου

Μητσιούλης Γεώργιος του Δημητρίου

Μόσχος Ευάγγελος του Στεφάνου

Μπάλλα Χριστίνα του Μιχαήλ

Μπάνιας Ευάγγελος του Παύλου

Μπατσίλας Βασίλειος του Θεοφάνη

Μπετσιμέας Ζήσης του Χρήστου

Μπλουγούρας Χρήστος του Δημητρίου

Μπουρδάκης Αδαμάντιος του Θεόδουλου

Νάτσινα Δήμητρα του Ζαχαρία

Νίκα Ελπίδα του Πολυχρόνη

Νταλιάνης Κωνσταντίνος του Παναγιώτη

Ντέλλα Ζωή του Γεωργίου

Ντιντής Παναγιώτης του Στεργίου

Ντούβλη Βασιλική (Βάσια) του Θεοφάνης

Παζαΐτης Δημήτριος (Τάκης) του Νικολάου

Παλάσκας Θεόδωρος του Αριστείδη

Παλλαντζά Ευαγγελία (Γκέλυ) του Νικολάου

Παναγιώτου Γεώργιος του Παντελή

Πάντενας Σπυρίδων του Ευθυμίου

Παπαγεωργίου Γεώργιος του Φωτίου

Παπαμιχαήλ Ιωάννης του Γεωργίου

Παπαχρήστος Ματθαίος (Μάνθος) του Γεωργίου

Παπαχρήστος Χαράλαμπος (Μπάμπης) του Μιλτιάδη

Παχής Κωνσταντίνος του Στεφάνου

ΠίσπαςΜιχαήλ του Δημητρίου

Πλακώνα Ελένη (Έλενα) του Κωνσταντίνου

Πούλιος Νικόλαος του Δημητρίου

Ρόμπος Χριστόφορος (Φόρης) του Αποστόλου

Ρουμπιές Δημήτριος του Γεωργίου

Σακκάς Γεώργιος του Κωνσταντίνου

Σαρακατσάνου Ευαγγελία (Εύη) του Βασιλείου

Σγούρου-Θανασούλα Πολυξένη (Τζένη) του Ηλία

Σδρένιας Γεώργιος του Ευαγγέλου

Σκρέκας Βασίλειος του Κωνσταντίνου

Στράτος Βασίλειος του Βύρωνα

Τάλαρης-Μπαλατσούκας Κωνσταντίνος (Κώστας) του Στυλιανού

Τέγου-Καρακούση Παρασκευούλα (Βίβιαν) του Δημητρίου

Τεντολούρη Ιωάννα (Γιάννα) του Βαΐου

Τζέλης Βησσαρίων (Άρης) του Αθανασίου

Τζερεμές Αντώνιος του Βασιλείου

Τραγαζίκης Ευάγγελος του Ηλία

Τριανταφύλλου Δημήτριος του Παναγιώτη

Τσιούτσιας Βασίλειος του Δημητρίου

Τσότσολας Γεώργιος του Ευθυμίου

Τσότσος Στέφανος του Αντωνίου

Τσουρλή Αικατερίνη του Βασιλείου

Χαρμπέα Ιωάννα του Νικολάου

Δημοτική Ενότητα Φαλώρειας

Ρεντζιλάς Χαράλαμπος (Μπάμπης) του Νικολάου

Σκρέκας Αθανάσιος (Σάκης) του Παύλου

  Υποψήφιοι Σύμβουλοι – Πρόεδροι Δημοτικών Κοινοτήτων

 

Δημοτική Κοινότητα Τρικκαίων

Αβράμης  Σπυρίδων του Αθανασίου

Αβραμίδης Αναστάσιος του Χρυσοστόμου

Αγαπίου Αθηνά του Αποστόλου

Ανδριόπουλος Γεώργιος του Αθανασίου

Βουτσελά Μαρία του Χριστόφορου

Γεωργαλή Τρανταφυλλιά (Φιλιώ) του Ιωάννη

Γιαννίτσης Άγγελος του Βασιλείου

Γούλας Ευθύμιος (Θέμης) του Αχιλλέως

Δεληχά-Φωλίνα Αικατερίνη του Παναγιώτη

Ζαφειρόπουλος Βασίλειος (Ζαφ) του Γεωργίου

Ζαχείλα-Αλεξανδρή Χριστίνα του Κωνσταντίνου

Θεοχάρης Μιλτιάδης (Μίλτος) του Κωνσταντίνου

Καλαμποκίνης Ζήσης (Άκης) του Χρήστου

Κολοκούρη Κωνσταντίνα του Δημητρίου

Κοντογεώργος Δημήτριος του Βασιλείου

Κουφού-Γκριμπογιάννη Μαρία του Ευαγγέλου

Λίπα Αικατερίνη του Ελευθερίου

Λουλές Ευάγγελος του Κωνσταντίνου

Μάγκα Παναγιώτα του Ιωάννη

Μαργαρίτη-Γκάνια Παναγιώτα του Ευαγγέλου

Μπαλάφας Κωνσταντίνος του Θεοδώρου

Μπουλογεώργος Αθανάσιος του Στεφάνου

Ντάνα Λαμπρινή του Δημητρίου

Πάντου Ηλιάνα του Δημητρίου

Παπαγεωργίου Απόστολος του Κωνσταντίνου

Παπαδάκου Παναγιώτα (Γιώτα) του Δημητρίου

Παπαζήση-Γάλλου Βασιλική του Γεωργίου

Ρίζου-Μπαούση Ελένη του Κωνσταντίνου

Σαρακατσιάνου Μαρία του Αποστόλου

Σδράλια Ελένη του Νικολάου

Σίνη Δέσποινα-Μαρία του Κωνσταντίνου

Σουλιώτης Παύλος του Λάμπρου

Τζουβάρα-Καραΐσκου Βασιλική (Βανέσσα) του Σωτηρίου

Τσιαμίτας Ευάγγελος του Κωνσταντίνου

Τσιανάκα Βασιλική του Σπυρίδων

Τσιμπλής Δημήτριος (Τάκης) του Ηλία

Χαιρόπουλος Παναγιώτης του Νικολάου

 

Δημοτική Κοινότητα Αγίας Κυριακής

Ακρίβου Σταυρούλα του Γεωργίου

Ζήρας Δημήτριος του Γεωργίου

Λασπά Βασιλική (Βίκυ) του Βησσαρίωνος

Παπαευθυμίου Χρήστος του Νικολάου

Τσιακμάκης Ηρακλής του Χρήστου

 

Δημοτική Κοινότητα Αγρελιάς

Νεστορίδου-Μπασδέκη Μαρία (Μάρα) του Περικλή

Πέτσας Κωνσταντίνος του Αχιλλέα

Πέτσας Λάμπρος του Δημητρίου

 

Δημοτική Κοινότητα Αρδανίου

Βαρδακάς Δημήτριος του Ευθυμίου

Μπούρας Ευθύμιος-Παναγιώτης (Άκης) του Δημητρίου

Νικλήτσας Ηλίας του Γεωργίου

Πρασσάς Νικόλαος του Γεωργίου

Τσιλιλή-Ζαβλανού Ελένη του Γεωργίου

 

Δημοτική Κοινότητα Βαλτινού

Δήμος Κωνσταντίνος του Μιχαήλ

Κατσιούλης Λάμπρος του Κωνσταντίνου

Μάμαλη Βαΐα του Αντωνίου

Νάκας Βασίλειος του Κωνσταντίνου

Περεντίδου Θεοδώρα του Πέτρου

Σταμούλης Δημήτριος του Ευαγγέλου

 

Δημοτική Κοινότητα Γενεσίου

Βάϊος Ανδρέας του Ηλία

Βαρελά Αγορή του Δημητρίου

Γεωργούλα Αικατερίνη (Κατερίνα) του Θεοδώρου

Γεωργούλας Αθανάσιος του Θεοδώρου

Γεωργούλας Γεώργιος του Ελευθέριου

Ζάμπρας Βασίλειος του Θεοδώρου

 

Δημοτική Κοινότητα Γλίνου

Γκοβίνα Αικατερίνη του Σπύρου

Γκράβας Θεοδόσιος του Βασιλείου

Ζάντζου Μαρία του Χαραλάμπους

Μπακατσή-Στεργίου Αφροδίτη του Κωνσταντίνου

Πέτρου Κωνσταντίνος του Γεωργίου

 

Δημοτική κοινότητα Γοργογυρίου

Γακοπούλου Δήμητρα του Στεφάνου

Γκοβίνας Αθανάσιος του Δημητρίου

Ντακούλα Βασιλική του Λεωνίδα

Ρέμπελος Ευθύμιος (Μάκης) του Χρήστου

Τσιούνης Κωνσταντίνος του Χρήστου

 

Δημοτική Κοινότητα Δενδροχωρίου

Γκαμπλιώνης Λάμπρος του Βασιλείου

Μακρής Χρήστος του Αποστόλου

Μεγαρχιώτης Θωμάς του Σπυρίδωνος

Μπακάλη-Ευθυμίου Θεοδώρα του Αθανασίου

Ντάκου-Μπακάλη Ιωάννα (Γιάννα) του Κωνσταντίνου

Στεφανής Δημήτριος του Νικολάου

Φαλάρας Δημήτριος του Αχιλλέως

Χύτα Βασιλική του Γεωργίου

 

Δημοτική Κοινότητα Διαλεκτού

Καλαντζής Χρήστος του Γεωργίου

Κωτούζα-Τσιάρα Μαρία (Μαίρη) του Βασιλείου

Μερτσιώτης Βασίλειος του Δημητρίου

Πολύζου-Σκρέκα Δήμητρα του Γεωργίου

Σαπουνά-Μερτσιώτη Αικατερίνη του Αλκιβιάδη

Τάσιος Δημήτριος του Κωνσταντίνου

Τζιατζιάς Κωνσταντίνος του Θεοδώρου

 

Δημοτική Κοινότητα Διποτάμου

Αγγελόπουλος Απόστολος του Κωνσταντίνου

Αγγελοπούλου Φωτεινή του Παύλου

Ζαχαράκη Ελένη του Κωνσταντίνου

Ζαχαράκης Κωνσταντίνος του Αποστόλου

Ζώης Απόστολος του Στεφάνου

Σακελλαρίου Νικόλαος του Βασιλείου

Τσιγάρας Αναστάσιος του Αχιλλέως

 

Δημοτική Κοινότητα Ελληνόκαστρου

Δημουλάς Αντώνιος του Γεωργίου

Ιακωβάκης Ιωάννης του Βασιλείου

Μανδράκη Μαρίνα-Γεωργία του Ιωάννη

 

Δημοτική Κοινότητα Ζηλευτής

Μιχαλάκης Θεόδωρος του Βασιλείου

Τρίγκας Νικόλαος του Γεωργίου

Τσιλέμου Ιωάννα-Δανάη του Ευαγγέλου

Τσιότρας Ευάγγελος του Αθανασίου

Τσιότρας Κωνσταντίνος του Άγγελου

Φαλτάκα-Λιατίφη Ευθυμία (Έφη) του Κωνσταντίνου

Χάνα-Τσιότρα Ευγενία του Χριστόφορου

 

Δημοτική Κοινότητα Κάτω Ελάτης

Κατσαρός Απόστολος του Γεωργίου

Μπακάσης Ιωάννης του Αθανασίου

Πολύζου Καλιόπη του Δημητρίου

Ρίμπας Γεώργιος του Αδάμ

Σκαπέτη Μαρία του Αθανασίου

 

Δημοτική Κοινότητα Κεφαλοβρύσου

Γκουλίτου Αναστασία του Αποστόλου

Παπαβασιλείου Αθανάσιος του Κωνσταντίνου

Παπαγεωργίου Φωτεινή του Κωνσταντίνου

Παπασίμος Βασίλειος του Αντωνίου

Ρεντζιλάς Δημήτριοςτου Βησσαρίωνος

Τσιτσούλας (Μούσας) Γεώργιος του Κωνσταντίνου

 

Δημοτική Κοινότητα Κρηνίτσης

Γούλα Μαρία του Νικολάου

Κωτούλας Λάμπρος του Δημητρίου

Σαρακατσάνου Μαρία του Βασιλείου

 

Δημοτική Κοινότητα Λιόπρασου

Ζιούτος Θωμάς του Βασιλείου

Κατσακιώρης Φώτιος του Δημητρίου

 

Δημοτική Κοινότητα Λόγγου

Καπάκος Στέργιος του Γεωργίου

Πατραμάνη Αθανασία του Κωνσταντίνου

Πατσιαλής Βασίλειος του Αχιλλέως

Πηγιαδίτου Σταματία (Ματίνα) του Γεωργίου

Ρήτου Μαρία του Χαραλάμπους

Τσιάκας Αθανάσιος (Θάνος) του Βασιλείου

Τσίνας Γεώργιος του Δημητρίου

 

Δημοτική Κοινότητα Μεγάλου Κεφαλόβρυσου

Μπίρου Ελισάβετ του Βασιλείου

Σαρακατσιάνος Παναγιώτης του Θεοδώρου

Σαρακατσιάνου Ελένη του Ευθυμίου

Τσιγάρας Σωτήριος του Δημητρίου

Χαντζιάρας Γεώργιος του Αθανασίου

 

Δημοτική Κοινότητα Μεγαλοχωρίου

Γιουβρής Ευάγγελος του Αποστόλου

Καλύβας Αλέξανδρος του Περικλή

Μαλάμου Μαρία του Αποστόλου

Παπαγεωργίου Μαρία-Βαρβάρα του Νικολάου

Πλεξίδας Οδυσσεύς του Αθανασίου

Τζέλης Ευάγγελος του Κωνσταντίνου

Χαρακόπουλος Γεώργιος του Κωνσταντίνου

 

Δημοτική Κοινότητα Μεγάλων Καλυβίων

Καραλή Μαρία του Κωνσταντίνου

Κατσιούλα Αγλαΐα-Γεωργία του Νικολάου

Κωστάκη Αρετή του Λάμπρου

Λαγάρας Παναγιώτης του Θωμά

Παζαγόρας Αχιλλεύς του Χρήστου

Παπαπολύκαρπος Γεώργιος του Κωνσταντίνου

Πούλιος Γεώργιος του Χρήστου

Ρακοβίτης Βασίλειος του Αχιλλέα

 

Δημοτική Κοινότητα Μεγάρχης

Καμήτα-Σκρέκα Ελένη του Δημητρίου

Καραδήμας-Σακκάς Χρήστος του Βασιλείου

Καραλής Γεώργιος του Χρήστου

Μουζακιάρη-Πολύμερου Ευαγγελία του Ευθυμίου

Σκρέκας Χρήστος του Στεφάνου

Τσεργούλας Αθανάσιος του Γεωργίου

 

Δημοτική Κοινότητα Ξυλοπάροικου

Καλαντζή Σπυριδούλα του Ιωάννη

Πατούκα Χριστίνα του Θωμά

Τζερεμές Νικόλαος του Αντωνίου

Χατζής Κωνσταντίνος του Αναστασίου

 

Δημοτική Κοινότητα Παλαιοπύργου

Βασιλείου Ελευθέριος (Τέρης) του Κωνσταντίνου

Γούλας Αθανάσιος (Σάκης) του Αποστόλου

Καλαθά-Τσιούτσια Ανθή του Γεωργίου

Κωστούλα-Ζιούτου Κωνσταντίνα του Παντελή

Μπράκης Ευθύμιος (Θέμης) του Γεωργίου

Παπαδημητρίου Νέστωρ του Βασιλείου

Τσατσάγια Φανή του Ιωάννη

 

Δημοτική Κοινότητα Πατουλιάς

Γουλιώνης Παναγιώτης του Σταύρου

Λάμπας Δημήτριος του Βάϊου

Παπαδιάς Βασίλειος του Ιωάννη

Πολύζου-Λάμπα Μαρία του Δημήτριου

Σιαφάκα Ανδρονίκη του Σπυρίδωνος

 

Δημοτική Κοινότητα Πλατάνου

Γκαγκαστάθης Αχιλλεύς του Αποστόλου

Καρατάσος Σωτήριος του Παναγιώτη

Σακελλαρίου Αχιλλέας του Δημητρίου

Σακελλαρίου Νικολέτα του Ιωάννη

Υφαντή Βαϊα (Βίκυ) του Κωνσταντίνου

 

Δημοτική Κοινότητα Πρίνου

Κοθράς Κυπριανός του Κωνσταντίνου

Παπακώστα Μαρία του Δημητρίου

Πατραμάνη Γιαννούλα του Κωνσταντίνου

Πατραμάνης Αλέξανδρος-Δημήτριος του Γεωργίου

Ραποτίκας Αθανάσιος του Ιωάννη

Τσαντήλας Στέφανος του Χρήστου

Φιάκκου Χαντζή Αντωνία του Νικολάου

 

Δημοτική Κοινότητα Προδρόμου

Βασδέκης Βασίλειος του Κωνσταντίνου

Ζάμπρα Ευαγγελία του Θεοδώρου

Καραμπούλας Σπυριδων του Χρήστου

Κούρεντας Άγγελος του Βασιλείου

Κωτούλα Κρυστάλλω (Κρίστη) του Παναγιώτη

 

Δημοτική Κοινότητα Ράξας

Γεωργολοπούλου Ανθή-Βασιλική του Γεωργίου

Λίτσιου-Μπαντέκα Ευαγγελία του Γεωργίου

Μπουτσιώλης Βασίλειος του Σταύρου

Παπαευθυμίου Σοφία-Αικατερίνη του Γεωργίου

Παπαχρήστος Ιωάννης του Γεωργίου

Ρουσιαμάνης Αχιλλεύς του Επαμεινώνδα

 

Δημοτική Κοινότητα Ριζώματος

Γκανά Ελένη (Έλενα) του Ιωάννη

Καραβασίλη Ελένη του Χρήστου

Μήτσιος Αλέξανδρος του Παναγιώτη

Μήτσιος Βασίλειος του Νικολάου

Χασιώτης Αθανάσιος του Βασιλείου

 

Δημοτική Κοινότητα Σπαθάδων

Βόκας Μιχαήλ του Ευαγγέλου

Καραμπέρης Ευάγγελος του Ιωάννη

Μόρφου Ασπασία του Γεωργίου

Τιμολέων Σταματίνα του Νικολάου

 

[fbcomments]