Τρίτη 19.03.2019 ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ

Στις κάλπες την Κυριακή οι Θεσσαλοί δημοσιογράφοι

15.03.2019 /

Στις κάλπες θα βρεθούν την Κυριακή 17 Μαρτίου από τις 10:30 το πρωί έως τη 1 το μεσημέρι, σε αίθουσα του ξενοδοχείου «Valis», στην Αγριά Βόλου, οι δημοσιογράφοι της Ένωσης Συντακτών Ημερησίων Εφημερίδων Θεσσαλίας, Στερεάς Ελλάδας και Εύβοιας & Επικουρικού Ταμείου Αρωγής Συντακτών Θεσσαλίας, Στερεάς Ελλάδας και Εύβοιας, όπου θα διενεργηθούν αρχαιρεσίες προς ανάδειξη:

α) Νέων Διοικητικών Συμβουλίων της Ένωσης Συντακτών Ημερησίων Εφημερίδων Θεσσαλίας, Στερεάς Ελλάδας και Εύβοιας & Επικουρικού Ταμείου Αρωγής Συντακτών Θεσσαλίας, Στερεάς Ελλάδας και Εύβοιας.

β) Εξελεγκτικής Επιτροπής, Ένωσης και Ταμείου.

γ) Πρωτοβάθμιου και Δευτεροβάθμιου Πειθαρχικών Συμβουλίων της Ένωσης.

δ) Παράλληλα, θα πραγματοποιηθεί γενική συνέλευση για την εκλογή εκπροσώπων στο Δ.Σ. του Μορφωτικού Ιδρύματος της ΕΣΗΕΘΣΤΕ-Ε.

Να σημειώσουμε πως σε όλα τα όργανα υπάρχουν και Τρικαλινές υποψηφιότητες.

Υποψήφιοι Διοικητικό Συμβούλιο
(Εκλέγονται 7 άτομα)

ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΕΣΗΕΘΣΤΕ-Ε
1. Αθανάσιος Βλάχος
2. Γιάννης Γιαννακόπουλος
3. Κωνσταντίνος Γκιάστας

  1. Αλέξανδρος Ζαούτσος
    5. Φώτης Καραγιάννης
  2. Ελένη Κισσάβου
    7. Γιώργος Μπανάτσας
    8. Γιώργος Πέτρου
    9. Γιώργος Τσιγκλιφύσης
    10. Δημήτρης Χορταργιάς

ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΕΝΩΤΙΚΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ
1. Θανάσης Βογιατζής

Ελεγκτική Επιτροπή ΕΣΗΕΘΣΤΕ-Ε
(Εκλέγονται τρία μέλη)

  1. Βαγγέλης Μητρούσιας
    2. Γιώργος Παπαγεωργόπουλος
    3. Ευθύμης Χούτας

Πρωτοβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο ΕΣΗΕΘΣΤΕ-Ε
(Εκλέγονται πέντε μέλη)

  1. Αρης Γκουντρουμάνης
  2. Γιώργος Ρούστας
  3. Χριστόφορος Παπαθανασίου
  4. Ηλίας Παπαδημητρίου
  5. Αντώνης Φωκίδης

Δευτεροβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο ΕΣΗΕΘΣΤΕ-Ε
(Εκλέγονται επτά μέλη)

  1. Θανάσης Αραμπατζής
  2. Γιώργος Βουνάτσος
  3. Σταύρος Δημόπουλος
  4. Βαγγέλης Κακάρας
  5. Φρόσω Παύλου
  6. Χρήστος Τσαντήλας
  7. Ρέα Τσιάχα

Μορφωτικό Ίδρυμα ΕΣΗΕΘΣΤΕ-Ε
(Εκλέγονται τρία μέλη)

1.Τούλα Κεκάτου
2. Γιάννης Σιούλας

  1. Ελένη Χολέβα

ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΕΤΑΣ Θ.ΣΤ.Ε-Ε

(Εκλέγονται επτά μέλη)

  1. Κώστας Αποστολόπουλος
  2. Άρης Ευθυμίου
  3. Τούλα Κεκάτου
  4. Σωτήρης Κέλλας
  5. Ηλίας Κουτσερής
  6. Γιώργος Νούλης
  7. Κατερίνα Τσιάρα
  8. Λάζαρος Τσουμένης

Ελεγκτική Επιτροπή ΕΤΑΣ Θ.ΣΤ.Ε-Ε
(Εκλέγονται τρία μέλη)

  1. Βαγγέλης Μητρούσιας
    2. Γιώργος Παπαγεωργόπουλος
    3. Ευθύμης Χούτας