Παρασκευή 20.05.2022 ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ

Στις κάλπες αύριο το ΠΑΣΟΚ – Ολη η διαδικασία και οι υποψήφιοι

07.05.2022

Την Κυριακή 8 Μαίου διεξάγονται  οι εκλογές για τα τοπικά όργανα, Νομαρχιακή Επιτροπή N. Τρικάλων, Σ.Ε. τοπικών οργανώσεων Δ.Τρικκαίων, Δ. Μετεώρων, Δ. Πύλης και Δ. Φαρκαδόνας καθώς και για την εκλογή αντιπροσώπων στο Συνέδριο.

Επίσης  διεξάγεται δημοψήφισμα για επιλογή ονόματος της παράταξης ανάμεσα στο υπάρχον ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ και στην νέα πρόταση ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ

Για Ν.Ε. Ν. Τρικάλων εκλέγονται 11 μέλη         (έως 2 σταυρούς ).

Για Σ.Ε. Δ. Τρικκαίων εκλέγονται 7 μέλη           (έως 2 σταυρούς).

Για Σ.Ε. Δ. Μετεώρων εκλέγονται 5 μέλη          (1 σταυρός).

Για Σ.Ε. Δ. Πύλης εκλέγονται 5 μέλη                   (1 σταυρός)

Για Σ.Ε. Δ.  Φαρκαδόνας εκλέγονται 5 μέλη     (1 σταυρός).

Για το Συνέδριο εκλέγονται συνολικά 70 Σύνεδροι. 38 από Δ. Τρικκαίων, 11 από Δ. Μετεώρων, 9 από Δ. Πύλης και 12 από Δ. Φαρκαδόνας.

Η σταυροδοσία για τους συνέδρους είναι 1 σταυρός. Για την εκλογή μιας/ενός συνέδρου προϋπόθεση είναι ο/η  υποψήφιος/α  να λάβει τουλάχιστον 7 ψήφους.

Για όλα τα Όργανα και τους Συνέδρους λαμβάνεται μέριμνα βάσει καταστατικού για την εκπροσώπηση των γυναικών τουλάχιστον στο 1/3 των μελών  και για την εκπροσώπηση των νέων κάτω των 35 ετών τουλάχιστον στο 10%

Δικαίωμα ψήφου έχουν μόνο  τα μέλη του Κινήματος Αλλαγής και όσοι εγγραφούν μέλη μέχρι και την ημέρα των εκλογών της 8/5/2022.

Οι εκλογές θα διεξαχθούν  από 07:00 έως 19:00 στα εκλογικά κέντρα Πνευματικό Κέντρο Δ. Τρικκαίων, στο Εργατικό Κέντρο Καλαμπάκας, στο Δημαρχείο Πύλης και στο Πρατήριο  Τζιμούλη Παναγιώτη στην Φαρκαδόνα.

Για την συμμετοχή στην εκλογική διαδικασία της 08/05/20022 απαιτείται υποχρεωτικά η καταβολή  ενός (1) ευρώ.

Η συμμετοχή στην εκλογική διαδικασία αποτελεί δημοκρατική υποχρέωση όλων των μελών του Κινήματος. Οφείλουμε με την ενεργό, μαζική συμμετοχή να συμβάλλουμε και να καταδείξουμε ότι το ΠΑΣΟΚ – Κίνημα  Αλλαγής επέστρεψε δυναμικά στο πολιτικό  γίγνεσθαι της χώρας μας, διεκδικώντας ρόλο πρωταγωνιστή για το μέλλον του τόπου.

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΝΕ
Αποστολίδης Κοσμάς του Νικολάου
Βαβύλης Στέφανος του Αθανασίου
Βαίου Μαρία του Γεωργίου
Γεωργοπούλου Μαργαρίτα του Αλεξίου
Γκέκας Αθανάσιος του Ανδρέα
Γκέκας Γεώργιος του Χρήστου
Γκιζλής Γεωργιος του Αριστείδη
Ζήρας Αχιλλέας του Γεωργίου
Καραγεώργος Σωτήρης του Ευθυμίου
Καραλή Ευαγγελία του Στεφάνου
Καραμάνος Χρήστος του Ευσταθίου
Κοθράς Σπυρίδων του Αθανασίου
Λϊτσας Απόστολος του Βησσαρίωνα
Μπαρούτας Βασίλειος του Χρήστου
Μπουλογεώργος Στέφανος του Φωτίου
Νταραράς Ευθύμιος του Ιωάννη
Πούλιου Βασιλικη του Κων/νου
Τριγώνης Ιωάννης του Κων/νου
Τρίμμης Νικόλαος του Ιωάννη
Χαχάμης Θωμάς του Κοσμά
 
 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ  ΓΙΑ Δ.Ο. ΤΡΙΚΚΑΙΩΝ
Θεοδωρακόπουλος Αχιλλέας του Φιλίππου
Κασσοπούλου Ελένη του Κων/νου
Κολώνα Ελένη του Βασιλείου
Κουβεντάρας Ιωάννης του  Γεωργίου
Μπαταγιάννης Αθανάσιος του Γεωργίου
Πάλλας Δημοσθένης του Ιωάννη
Τσιούκας  Θεόδωρος του Στεφάνου
 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ Δ.Ο. Δ. ΜΕΤΕΩΡΩΝ
Αλεξίου Απόστολος του Γεωργίου
Γκέκα Καλλιόπη του Ανδρέα
Ζαμπούρας Κωνσταντίνος του Ιωάννη
Κολιός Αριστείδης του Λάμπρου
Κουσκουβάτα Ιωάννα του Νικολάου
Μιχόπουλος Στέργιος του Θεοφίλου
Μουλάς Αλκιβιάδης του Επαμεινώνδα
Χατζής Ιωάννης του Χρήστου
 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ Δ.Ο. Δ. ΠΥΛΗΣ
Δρούγα Καλλιόπη του Δημητρίου
Λαζογιάννης Αθανάσιος του Παύλου
Μαγκούνη Μρία του Σπυρίδωνα
Ξάφης Απόστολος του Γεωργίου
Στρωματάς Νικόλαος Αθανασίου
 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ Δ.Ο. ΦΑΡΚΑΔΟΝΑΣ
Γεωργίου Γεώργος του Δημητρίου
Μπαρέκας Ευάγγελος του Αποστόλου
Μπουσιάκης Δημήτριος του Αθανασίου
Χαλβατζάς Γεώργιος του Κίμωνα
Χαλός Στάθης του Γρηγορίου
 

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΣΥΝΕΔΡΟΙ Δ. ΤΡΙΚΚΑΙΩΝ
Αντωνιάδης Νικηφόρος του Δημητρίου
Βαβύλης Στέφανος του Αθανασίου
Βαίου Μαρία του Γεωργίου
Γεωργούλα Μαρία του Γεωργίου
Γκέκας Γεώργιος του Χρήστου
Ζηκύρης Κων/νος του Δημητρίου
Ζήρας Αχιλλέας του Γεωργίου
Καραλή Ευαγγελία του Στεφάνου
Κασσοπούλου Ελένη του Κων/νου
Κερασιώτης Γρηγόρης του Χρήστου
Κοθράς Σπυρίδων του Αθανασίου
Κολώνα Ελένη του Βασιλείου
Κολώνας Βαγγέλης του Αναστασίου
Κολώνας Γεώργιος του Βασιλείου
Κουβεντάρας Ιωάννης του Γεωργίου
Λίτσας Απόστολος του Βησσαρίωνα
Μάμαλη φωτεινή του Αθανασίου
Μανώλη ζωή του Κων/νου
Μπαμπούλας Κων/νος του Σωτηρίου
Μπαρούτας Βασίλειος του Χρήστου
Μπαταγιάννης Αθανάσιος του Γεωργίου
Μπλέτσας Σωτήρης του του Σεραφείμ
Μπούγλας Θέμις του Αθανασίου
Μπολογεώργος Στέφανος του Φωτίου
Ντάκου Βαρβάρα (Βέρα) του Αποστόλου
Νταραράς Ευθύμιος του Ιωάννη
Ντέρη Αλεξάνδρα του Νικολάου
Πάλλας Δημοσθένης του Ιωάννη
Παπαδόπουλος Νικόλαος του Αλεξάνδρου
Σακοράφ Παναγιώτα του Γεωργίου
Σίμος Θωμάς του Γεωργίου
Σίμου Παρασκευή του Γεωργίου
Τζουβάρα Ελευθερία του Στεφάνου
Τριανταφύλλου Βασίλειος του Δημητρίου
Τριγώνης Σταύρος του Κων/νου
Τσιάρας Αγαθάγγελος του Στεργίου
Τζιαχρήστου Σταυρούλα του Ηλία
Τσιούκας Θεόδωρος του Στεφάνου
Φάης Δημήτριος του Γεωργίου
Χαχάμης Θωμάς του Κοσμά
 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΝΕΔΡΟΙ  ΓΙΑ Δ. ΜΕΤΕΩΡΩΝ
Αλεξίου Απόστολος του Γεωργίου
Αυγέρος Χρήστος του Κων/νου
Γκέκα Καλιόππη του Ανδρέα
Δελιτζιά Βασιλική του Δημητρίου
Ζαμπούρας Κων/νος του Ιωάννη
Καρνέζης Αθανάσιος του Χρήστου
Κολιός Αριστείδης του Λάμπρου
Κωστούλης Χρήστος του Ζήση
Μουλάς Αλκιβθιάδης του Επαμεινώνδα
Μπαλογιάννης Γρηγόρης του Χαραλάμπου
Παπανικολάου Ιωάννης του Βασιλείου
Πούλιου Βασιλική του Κων/νου
Τάμπα Βιργινία (βυρνα) του Κων/νου
Τρίμμης Νικόλος του Ιωάννη
 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΝΕΔΡΟΙ  Δ. ΠΥΛΗΣ
Αλεξίου Στυλιανή του Γεωργίου
Ζάχος Ευθύμιος του Κων/νου
Καραγεωργος Σωτήριος του Ευθυμίου
Μερεντίτης Αρης του Θωμά
Μουστάκας Νίκος του Κων/νου
Σπάγγου Μαρία του Νικολάου
Τζάνης Βησσαρίων του Βασιλείου
Τσιρογιάννης Θωμάς του Αθανασίου
Χατζηπαζαρλή Ευθυμία του Μιχαήλ
 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ  ΣΥΝΕΔΡΟΙ Δ. ΦΑΡΚΑΔΟΝΑΣ
Αλμπάνη Καλλίτσα του Ηρακλη
Γεωργίου Γε΄ώργιος του Δημητρίου
Γιαννούλας Ντίνος του Χρήστου
Καιμάς Δημήτριος του Θεμιστοκλή
Καραμάνος Χρήστος του Ευσταθίου
Μακρήσ Γεώργιος του Λευτέρη
Μπαταγιάννης Αθανάσιος του Αποστόλου
Παναγιώτου Στέργιος τοου Αχιλλέα
Σακελλαρίου Μερσίνη του Βασιλείου
Τζιώλης Χρήστος του Ματθαίου
Τσακίρη Ευανθία του Χρήστου
Χαλβατζά Ελένη του Κων/νου